Премиерлига

Манчестер Сити реди победи, падна и Арсенал (ВИДЕО)

Тимот на Пеп Гвардиола ја продолжи победничката серија во Премиерлигата откако со 1-0 славеа на гостувањето кај Арсенал. 

Единствениот погодок на мечот беше постигнат уште во втората минута кога по асистенција од Махрез, Стерлинг погоди со глава за водство на Сити од 1-0.
 
Во тој момент речиси никој не веруваше дека тоа ќе биде и единствениот гол на мечот, но беше иако Манчестер Сити пропушти уште неколку убави шанси за гол.

Формирањето на платформа за прекугранична соработка за борба против аерозагадувањето има потенцијал вистински да придонесе за намалување на загадувањето на воздухот во нашата земја.

повеќе

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе