Се враќа во Шпанија

Манчестер Сити потврди, Клаудио Браво по четири години си заминува од клубот

Манчестер Сити соопшти дека Клаудио Браво кој во 2016 година пристигна од Барселона, си заминува од Етихад. 

37-годишниот Браво за Манчестер Сити имаше 61 настап од кои на 20 не прими гол. Тој најчесто беше втора опција на голманската позиција.
 
„Сите во Манчестер Сити сакаме да му се заблагодариме на Клаудио за четирите години поминати во нашиот клуб и да му посакаме многу среќа во иднината“, стои во соопшението на клубот.
 
Се шпекулира дека негов следен клуб ќе биде Бетис.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе