Вест Хем елиминираше уште еден фаворит

Манчестер Сити по пет години загуби во Лига купот, конечно ќе видиме нов шампион! (ВИДЕО)

Дојде крајот на неверојатната серија, Манчестер Сити вечерва загуби на пенали против Вест Хем и по пет години е поразен во Лига Купот, најмасовното натпреварување во Англија ќе добие нов шампион.

Вест Хем зеде уште еден скалп, откако во претходното коло го елиминираше Манчестер јунајтед, „чеканите“ вечерва славеа и против Манчестер Сити.

Избраниите на Дејвид Мојс добро се бранеа 90 минути и потоа на пенали ги совладаа „граѓаните“ за прогрес во следната рунда.

За Манчестер Сити ова е крај на неверојатната серија, тимот на Пеп Гвардиола немаше пораз во Лига Купот повеќе од пет години, или поточно 1.827 дена. Па конечно најмасовното натпреварување на Англија ќе добие нов шампион.

Прогрес во следната рунда вечерва уште обезбедија Тотнем, Лестер, Ливерпул и Брентфорд.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе