Вест Хем елиминираше уште еден фаворит

Манчестер Сити по пет години загуби во Лига купот, конечно ќе видиме нов шампион! (ВИДЕО)

Дојде крајот на неверојатната серија, Манчестер Сити вечерва загуби на пенали против Вест Хем и по пет години е поразен во Лига Купот, најмасовното натпреварување во Англија ќе добие нов шампион.

Вест Хем зеде уште еден скалп, откако во претходното коло го елиминираше Манчестер јунајтед, „чеканите“ вечерва славеа и против Манчестер Сити.

Избраниите на Дејвид Мојс добро се бранеа 90 минути и потоа на пенали ги совладаа „граѓаните“ за прогрес во следната рунда.

За Манчестер Сити ова е крај на неверојатната серија, тимот на Пеп Гвардиола немаше пораз во Лига Купот повеќе од пет години, или поточно 1.827 дена. Па конечно најмасовното натпреварување на Англија ќе добие нов шампион.

Прогрес во следната рунда вечерва уште обезбедија Тотнем, Лестер, Ливерпул и Брентфорд.

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе