Вест Хем елиминираше уште еден фаворит

Манчестер Сити по пет години загуби во Лига купот, конечно ќе видиме нов шампион! (ВИДЕО)

Дојде крајот на неверојатната серија, Манчестер Сити вечерва загуби на пенали против Вест Хем и по пет години е поразен во Лига Купот, најмасовното натпреварување во Англија ќе добие нов шампион.

Вест Хем зеде уште еден скалп, откако во претходното коло го елиминираше Манчестер јунајтед, „чеканите“ вечерва славеа и против Манчестер Сити.

Избраниите на Дејвид Мојс добро се бранеа 90 минути и потоа на пенали ги совладаа „граѓаните“ за прогрес во следната рунда.

За Манчестер Сити ова е крај на неверојатната серија, тимот на Пеп Гвардиола немаше пораз во Лига Купот повеќе од пет години, или поточно 1.827 дена. Па конечно најмасовното натпреварување на Англија ќе добие нов шампион.

Прогрес во следната рунда вечерва уште обезбедија Тотнем, Лестер, Ливерпул и Брентфорд.

Освен тоа што муралите се моќно средство за комуникација, тие можат да бидат и предмет на манипулации, па и пропаганда, подигање тензии и продлабочување на недоразбирањата во БиХ.

повеќе

Процесот на донесување на буџетот ме потсетува на една изрека на поранешниот државен секретар на трезорот на САД, Џејкоб Лу (Jacob Lew) кој вели дека „Буџетот не е само колекција на бројки, туку израз на нашите вредности и аспирации“.

повеќе

Конески со голема дарба и со рационална мисла, создаде комуникативна поезија, создаде за македонските генерации образец на читлива литература.

повеќе