Перемиерлига

Манчестер Сити одигра само 2-2 против Кристал Палас за роденденот на Пеп Гвардиола (ВИДЕО)

На Пеп Гвардиола денеска му е роденден а неговите фудбалери не успеаа да му го честитаат со победа иако играа на домашен терен со Кристал Палас, мечот заврши 2-2, Арсенал на Емирати одигра 1-1 против Астон Вила. 

Манчестер Сити беше голем фаворит во дуелот со Кристал Палас но работите не се одвиваа како што посакуваше Пеп Гвардиола.
 
Кристал Палас поведе со гол на Тосун на пет минути до крајот на првото полувреме.
 
Манчестер Сити долго време се мачеше да израмни, Агуро со голови во 82. и 87. минута направи комплетен пресврт и донесе водство за домаќинот од 2-1, се чинеше дека тимот на Пеп сепак ќе победи.
 
Но тоа не се случи, во 90. минута Фернандињо си постигна автогол за конечни 2-2.
 
Арсенал на домашен терен не успеа да го победи Шефилд јунајтед, мечот заврши 1-1.
 
Пред самиот крај на првото полувреме Мартинели постигна гол за водство на Арсенал, Флик во 83. минута го спаси Шефилд јунајтед од пораз поставувајќи ги конечните 1-1.
 
1-1 беше и на мечевите Брајтон - Астон Вила и Вест Хем - Евертон, Волвс со 3-2 победи на гостувањето кај Саутемптон, а Норич дома го совлада Борнмут со 1-0.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе