Лига на шампиони

Манчестер Сити го победи Олимпијакос и на две кола пред крајот се пласира во осминафиналето од ЛШ (ВИДЕО)

Со гол на Фоден, Манчестер Сити славеше минимална победа во Грција од 1-0 против Олимпијакос и на две кола до крајот обезбеди место во следната фаза, Борусија Менхенгладбах со убедливи 4-0 славеше над Шахтар. 

Манчестер Сити пропушти бројни шанси да слави убедлива победа против Олимпијакос, но и триумфот од 1-0 ги носи потребните три бода за да се заврши задачата, пласман во следната рунда.
 
Клучниот момент се случи во 36. минута кога по асистенција од Стерлинг, Фоден постигна гол за водство на Сити од 1-0 кое беше и конечен резултат.
 
Борусија Менхенгладбах направи крупен чекор кон осминафиналето откако со 4-0 го победи Шахтар.
 
Штиндл, Елведи, Емболо и Венд беа стрелци на головите за германскиот тим.

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе