Лига на шампиони

Манчестер Сити го победи Олимпијакос и на две кола пред крајот се пласира во осминафиналето од ЛШ (ВИДЕО)

Со гол на Фоден, Манчестер Сити славеше минимална победа во Грција од 1-0 против Олимпијакос и на две кола до крајот обезбеди место во следната фаза, Борусија Менхенгладбах со убедливи 4-0 славеше над Шахтар. 

Манчестер Сити пропушти бројни шанси да слави убедлива победа против Олимпијакос, но и триумфот од 1-0 ги носи потребните три бода за да се заврши задачата, пласман во следната рунда.
 
Клучниот момент се случи во 36. минута кога по асистенција од Стерлинг, Фоден постигна гол за водство на Сити од 1-0 кое беше и конечен резултат.
 
Борусија Менхенгладбах направи крупен чекор кон осминафиналето откако со 4-0 го победи Шахтар.
 
Штиндл, Елведи, Емболо и Венд беа стрелци на головите за германскиот тим.

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе