Лига на шампиони

Манчестер Сити го победи Олимпијакос и на две кола пред крајот се пласира во осминафиналето од ЛШ (ВИДЕО)

Со гол на Фоден, Манчестер Сити славеше минимална победа во Грција од 1-0 против Олимпијакос и на две кола до крајот обезбеди место во следната фаза, Борусија Менхенгладбах со убедливи 4-0 славеше над Шахтар. 

Манчестер Сити пропушти бројни шанси да слави убедлива победа против Олимпијакос, но и триумфот од 1-0 ги носи потребните три бода за да се заврши задачата, пласман во следната рунда.
 
Клучниот момент се случи во 36. минута кога по асистенција од Стерлинг, Фоден постигна гол за водство на Сити од 1-0 кое беше и конечен резултат.
 
Борусија Менхенгладбах направи крупен чекор кон осминафиналето откако со 4-0 го победи Шахтар.
 
Штиндл, Елведи, Емболо и Венд беа стрелци на головите за германскиот тим.

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе