Премиерлига

Манчестер Сити го победи Кристал Палас и утре би можел да стане шампион на Англија (ВИДЕО)

Манчестер Сити со 2-0 победи на гостувањето кај Кристал Палас и дојде на чекор до шампионската титула во Премиерлигата. 

Натпреварот беше решен за две минути во второто полувреме. Резултатот го отвори Агуеро со убав гол во 57. минута, а само две минути подоцна Феран Торес реализираше за 2-0.
 
Манчестер Сити веќе утре може да се радува на шампионската титула, а за тоа да се случи Ливерпул треба да го победи Манчестер јунајтед во големото дерби.

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе