Луд меч на Етихад

Манчестер Сити дури осум пати ја тресеше мрежата на Ватфорд (ВИДЕО)

Манчестер Сити го торпедираше Ватфорд победувајќи го со фантастични 8-0, Евертон загуби дома од Шефилд јунајтед со 2-0.

Манчестер Сити по поразот од Норич во минатото коло, како да се налути, а нивната сила на своја кожа ја почувствува Ватфорд.
 
Серијата ја почна Давид Силва кој уште во првата минута постигна гол за водство од 1-0.
 
До 18. минута беше 5-0, а во тој период головите ги дадоа Агуеро, Махрез, Бернардо Силва и Отаменди.
 
Мрежата на Ватфорд продолжи да се тресе и во второто полувреме, Бернардо Силва даде уште два гола за негов хет-трик, а победата ја запечати Де Брајне.
 
Евертон на свој терен загуби од Шефилд јунајтед со 2-0. Јари Мина си даде автогол, Мосет беше стрелец на вториот гол.
 
Барнли со 2-0 го совлада Норич, а претходно Лестер со пресврт славеше над Тотнем.

Излегува дека само Македонците на овој свет се должни пред сè да се грижат за правата на сите други луѓе и на крајот да размислуваат (но само да размислуваат) за себе.

повеќе

Интернационалистички, универзалистички и солидарен пристап е единствениот начин да се надмине еколошката и климатска криза, во регионот и пошироко.

повеќе

Мора да се пристапи кон воведување нови мерки за поголема контрола на лицата кои поседуваат нелегални пари.

повеќе