Премиерлига

Манчестер јунајтед со моќна партија до големи три бода против Астон Вила (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со убедливи 3-0 победи на гостувањето кај Астон Вила и освои три многу важни бода во битката за пласман меѓу четирите најдобри во Премиерлигата. 

Тимот на Солшер доминираше на Вила Парк, одигра многу подобро од домаќинот, создаде повеќе шанси, даде три гола и заслужено дојде до победата.
 
Резултатот беше отворен со непостоечки пенал кој доби амин и од ВАР. Фернандеш го згазна противничкиот играч но наместо фаул за Астон Вила беше досуден пенал за Јунајтед. Бруно Фернандеш го реализираше за водство од 1-0.
 
Во судиското продолжение од првиот дел Гринвуд кој игра во фантастична форма реализираше за водство на Манчестер јунајтед од 2-0.
 
Течеше 58. минута кога на сцена стапи дуото Фернандеш-Погба. Португалецот асистираше, а Французинот со прекрасен удар од далечина реализираше за победа од 3-0.
 
Манчестер јунајтед останува на петтото место, но сега има само еден бод помалку од Лестер.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе