Премиерлига

Манчестер јунајтед се уште ја чека првата победа на „Олд Трафорд“ одигра 0-0 против Челси (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед за прв пат по сезоната 1972/73 е без победа на три домашни натпревари на стартот на сезоната, „ѓаволите" вечерва одиграа 0-0 против Челси.

Дербито на „Олд Трафорд“ заврши без победник, Манчестер јунајтед и Челси одиграа 0-0. Во натпревар во кој двата тима повеќе мислеа како да не загубат, љубителите на фудбалот видоа многу борба и малку шанси.

Домаќините беа поконкретни, Менди три пати беше ставен на тест, Рашфорд два пати и еднаш Мата се заканија со удари надвор од шеснаесетникот, но голманот на Челси беше на висината на задачата и ја зачува својата мрежа.

Ремито против Челси за Манчестер јунајтед значеше израмнување на неславен рекорд стар 48 години. За прв пат по сезоната 1972/73, „ѓаволите“ се без победа на три домашни натпревари на стартот на сезоната.

Релевантните институции покажуваат неподготвеност да го спроведат долгоочекуваниот попис.

повеќе

Економската стратегија има за цел да се реализираат можностите на дигиталната трансформација, да се зајакне соработката во областа на климатските промени, енергетскиот сектор, човечкиот развој и безбедноста на храната.

повеќе

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе