Лига Европа ждрепка

Манчестер јунајтед против Милан, Динамо Загреб го доби Тотнем во осминафиналето од ЛЕ

Денеска во Нион беа извлечени осминафиналните двојки во Лига Европа, најголемото дерби е дуелот меѓу Манчестер јунајтед и Милан, а Адеми и Ристовски ќе се соочат со Тотнем на Жозе Мурињо. 

Манчестер јунајтед и Милан ќе водат меѓусебна битка за пласман меѓу осумте најдобри во Лига Европа, тоа е дербито на осминафиналето.
 
Нашите Аријан Адеми и Стефан Ристовски со Динамо Загреб ќе се соочат против Тотнем на Жозе Мурињо.
 
Осминафинале:
 
Ајакс - Јан Бојс
Динамо Киев - Виљареал
Рома - Шахтар
Олимпијакос - Арсенал
Динамо Загреб - Тотнем
Манчестер јунајтед - Милан
Славија Прага - Глазгов Ренџерс
Гранада - Молде
 
Првите осминафинални натпревари се играат на 11 март, а седум дена подоцна се реваншите.
 

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе