Ждрепка

Манчестер јунајтед против Ливерпул во четвртото коло од ФА Купот

Денеска беа извлечени двојките за четвртото коло од ФА Купот, најинтерсен е дуелот меѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул, познати се и можните парови за петтото коло.

Манчестер јунајтед против Ливерпул е дербито во следното коло од ФА Купот.

ФА Куп четврто коло:

Челтенам - Манчестер Сити

Борнмут - Кроули

Свонси - Нотингем Форест

Манчестер јунајтед - Ливерпул

Саутемптон/Шреусбери - Арсенал

Барнсли - Норич

Чорли - Вулвс

Милвол - Бристол Сити

Брајтон - Блекпул

Викомб - Тотнем

Фулам - Барнли

Шефилд јунајтед - Плимоут

Челси - Лутин

Стокпорт/Вест Хем - Донкастер

Брентфорд - Лестер

Евертон - Шефилд венздеј

 

ФА Куп петто коло:

Фулам/Барнли - Борнмут/Кроули

Манчестер јунајтед/Ливерпул - Стокпорт/Вест Хем - Донкастер

Шефилд јунајтед/Плимоут - Милвол/Бристол Сити

Чорли/Вулвс - Саутемптон-Шрусбери/Арсенал

Барнсли/Норич - Челси/Лутон

Евертон/Шефилд венздеј - Викомб/Тотнем

Свонси/Нотингем Форест - Челтенам/Манчестер Сити

Брентфорд/Лестер - Брајтон/Блекпул

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе