Клубот е згрозен од дел од фановите

Манчестер јунајтед презеде акција против навивачите што расистички го навредуваа Погба

Манчестер јунајтед не го победи Волвс, а можеше да го стори тоа доколку Погба погодеше од пенал. Французинот си го навлече гневот на навивачите, а некои од нив го навредувале и расистички.

Погба за 12 месеци има промашено четири пенали, но тоа не го спречува да ги изведува. Таквиот негов однос ги иритира фановите, па некои од нив ја преминале границата.
 
На социјалните мрежи имало навреди на расна основа кон Погба. Манчестер јунајтед е згрозен и се закани дека ќе преземе акција против непримерните навивачи.
 
„Сите во Манчестер јунајтед се згрозени од расистичките навреди кон Пол Погба синоќа. Поединците што се изразуваат така не ги претставуваат вредностите на нашиот голем клуб. Манчестер јунајтед има нула толеранција кон каква било форма на расизам или дискриминација. Работиме на тоа да ги идентификуваме неколкуте инволвирани во овие инциденти и да ги преземеме акциите што ни се на располагање. Ги замолуваме социјалните медиуми како компании да преземат акција во овие случаи“, стои во дел од соопштението на Јунајтед.

САД остануваат најмоќната држава во светот, но францускиот претседател Макрон прави сѐ да стане своевиден „пандан“ на претседателот на САД.

повеќе

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство.

повеќе

Иако Буџетот 2020 е популистички, сепак со цврстите ставови за отфрлање на субвенциите за возила и за промена на даночната политика на СДСМ, како и во идејата за понатамошно отворање на Министерството за финансии се наѕира дека Ангеловска знае што прави.

повеќе