Официјално

Манчестер јунајтед потврди, Роналдо се врати на Олд Трафорд

Манчестер јунајтед потврди дека постигнале договор со Јувентус за трансфер на Кристијано Роналдо. 

Кристијано Роналдо се врати во Манчестер јунајтед.
 
„Манчестер јунајтед со задоволство може да потврди дека постигна договор со Јувентус за трансфер на Кристијано Роналдо“, стои во соопштението на Манчестер јунајтед.
 
Трансферорт ќе биде комплетиран откако Роналдо ќе ги помине медицинските тестови и ќе ја добие работната виза, но сето тоа е формалност.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе