Манчестер јунајтед потврди, постигнат е договор со Реал Мадрид за Варан

Манчестер јунајтед потврди дека постигнале договор со Реал Мадрид за трансфер на Рафаел Варан. 

Готово е, Рафаел Варан од Реал Мадрид прави трансфер во Манчестер јунајтед. 
 
„Манчестер јунајтед со задоволство може да потврди дека постигна договор со Реал Мадрид за францускиот дефанзивец и светски шампион, Рафаел Варан, трансферот ќе се комплетира кога ќе бидат поминати медицинските тестови и ќе биде финализиран договорот на фудбалерот“, стои во соопштението на англискиот клуб.

Опонентите на академик Блаже Ристовски во Македонија го квалификуваа како националист, во белградскитe кругови  го именуваа како „бугарофил“, а во Бугарија го нарекуваа „Југословен“ и „србокомунист“. А тој си остана ист, исправен пред нападите и секогаш подготвен да им одговори на критичарите.

повеќе

Ентузијазмот во првите месеци од годинава во врска со масовната вакцинација беше таков што Србија во март беше прва меѓу европските држави според бројот на граѓани што примија втора доза на милион жители. 

 

повеќе

Со само 48% вакцинирано население, недозволиви грешки на стручниот штаб за Ковид-19 и масовни протести против вакцинација, очигледно е дека кампањата за вакцинација во Словенија беше навистина неуспешна. 

повеќе