Манчестер јунајтед потврди, постигнат е договор со Реал Мадрид за Варан

Манчестер јунајтед потврди дека постигнале договор со Реал Мадрид за трансфер на Рафаел Варан. 

Готово е, Рафаел Варан од Реал Мадрид прави трансфер во Манчестер јунајтед. 
 
„Манчестер јунајтед со задоволство може да потврди дека постигна договор со Реал Мадрид за францускиот дефанзивец и светски шампион, Рафаел Варан, трансферот ќе се комплетира кога ќе бидат поминати медицинските тестови и ќе биде финализиран договорот на фудбалерот“, стои во соопштението на англискиот клуб.

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе