Манчестер јунајтед

Манчестер јунајтед подигна кредит за да може да го купи Санчо

Манчестер јунајтед подигна кредит од 140 милиони фунти, а според „Сан“ дел од парите се наменети за купување на Џејдон Санчо од Борусија Дортмунд. 

Извршниот директор на Манчестер јунајтед, Ед Вудворд соопшти дека поради коронавирусот клубот претрпува големи финансиски штети и тие земаа кредит од „Банк оф Америка“.
 
Информациите велат дека парите од кредитот ќе им помогнат да ја ублажат кризата од коронавирусот, но голем дел од нив ќе бидат дадени за купување на крилото на Борусија Дортмунд, Санчо.
 
Џејдон Санчо е проценет на повеќе од 100 милиони фунти, но Манчестер јунајтед ќе се обиде во трансферот да го вметне и Алексис Санчез со што значително ќе ја намали сумата.
 
На шопинг листата на Јунајтед за летниот преоден рок се наоѓа и Џек Грејлиш кој е проценет на околу 60 милиони евра. 

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе