Промена на стратегијата за настап на трансфер пазарот

Манчестер јунајтед подготвува 170 милиони фунти за четири млади Англичани

Манчестер јунајтед планира поинакво трансфер лето, тврдат некои англиски медиуми, клубот ќе потроши вистинско богатство, но не за странски фудбалери. 

Според новинарот Чарли Вијат, Манчестер јунајтед ќе инвестира 170 милиони фунти во тројца перспективни Англичани.
 
Најскап би требало да биде Џејдон Санчо од Борусија Дортмунд, неговата вредност се проценува на 80 милиони фунти. 19-годишниот фудбалер има договор до 2021 со германскиот клуб.
 
Вториот играч е фудбалерот на Кристал Палас, Арон Ван Бисака, неговата вредност се проценува на 50 милиони фунти. Тој има 21 година и договор со неговиот клуб до 2021.
 
Последната желба е Деклејн Рајс од Вест Хем кој има пазарна вредност од 40 милиони фунти. За разлика од претходните двајца, 20-годишниот Рајс има договор со чеканите до 2024 година.

„Сметам на вас“. Со овие зборови, претседателот Макрон апелираше до граѓаните на Северна Македонија да гласаат за Преспанскиот договор на референдумот на 30 септември 2018.

повеќе

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе