Поради контроверзното интервју

Манчестер јунајтед планира да му го раскине договорот на Роналдо и да го тужи

Манчестер јунајтед излезе со соопштение дека започнува со преземање на мерки кон Кристијано Роналдо по неговото интервју, но засега не објави конкретно за што точно станува збор.

Сепак, англиските медиуми шпекулираат дека Манчестер јунајтед ја разгледува можноста да му го раскине договорот на Кристијано Роналдо кој му истекува до крајот на сезоната.

Тоа значи дека Португалецот нема да ги добие преостанатите плати од договорот, сума која изнесува околу 16 милиони евра.

Плус, Манчестер јунајтед сака да го тужи Роналдо за делови од интервјуто во кои тој зборува против клубот.

Се зборува дека во Манчестер јунајтед не сакаат да го видат Роналдо и не сакаат тој да пристигне во тренинг центарот по завршувањето на Светското првенство.

Во меѓувреме неговиот агент, Жорж Мендеш му бара нов клуб каде Роналдо би требало да се пресели од јануари.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе