Премиерлига

Манчестер јунајтед одигра реми кај Волвс, Погба промаши пенал (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед пропушти голема шанса да запише три нови бода во Премиерлигата, одигра 1-1 на гостувањето кај Волвс, Погба е трагичар на мечот.

Манчестер јунајтед одигра одлично прво полувреме во кое водеше со 1-0 благодарение на гол на Марсијал. 
 
Волвс ја крена играта во вториот дел, нападна и со прекрасен гол на Невеш во 55. минута го изедначи резултатот на 1-1.
 
Десет минути подоцна беше досуден пенал за Манчестер јунајтед, наместо Рашфорд да го шутира кој даде гол од белата точка против Челси, топката ја зема Погба и промаши. Беше прочитан од одличниот Руи Патрисио кој го одбрани ударот.

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе