Манчестер јунајтед одигра реми кај Волвс, Погба промаши пенал (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед пропушти голема шанса да запише три нови бода во Премиерлигата, одигра 1-1 на гостувањето кај Волвс, Погба е трагичар на мечот.

Манчестер јунајтед одигра одлично прво полувреме во кое водеше со 1-0 благодарение на гол на Марсијал.

Волвс ја крена играта во вториот дел, нападна и со прекрасен гол на Невеш во 55. минута го изедначи резултатот на 1-1.

Десет минути подоцна беше досуден пенал за Манчестер јунајтед, наместо Рашфорд да го шутира кој даде гол од белата точка против Челси, топката ја зема Погба и промаши. Беше прочитан од одличниот Руи Патрисио кој го одбрани ударот.

ЕУ, свесна за демократскиот дефицит на земјите од Западниот Балкан (но и останатите, претежно економски проблеми), како да тежнее кон формирање блиски, но и специфични односи со овој регион, без полноправно членство.

Нарушени се човековите права и слободи, нема владеење на правото и правосудството, кои треба да бидат основа на процесот.

Поентата на глобализмот е максимално економско вмрежување во десетици економски сојузи на секоја држава.