Летово ќе има големи промени на Олд Трафорд

Манчестер јунајтед нуди огромна сума за Дибала, преговорите се почнати

Манчестер јунајтед е подготвен да направи голем ремонт во составот, неколку играчи треба да го напуштат клубот, а на нивно место да дојдат нови.

И покрај тоа што наредната сезона нема да игра во Лигата на шампионите, Манчестер јунајтед се надева дека може да ги привлече најголемите фудбалски ѕвезди.
 
Информациите од Италија велат дека Манчестер јунајтед стапиле во контакт со Јувентус за потенцијален трансфер на Пауло Дибала вреден 85 милиони евра.
 
Дибала го немаше посакуваниот статус оваа сезона, па неговата иднина во Јувентус е доведена во прашање, поради тоа клубот со задоволство би инкасирал голема сума на негово заминување.
 
Аргентинецот има само 25 години и е мета на повеќе клубови. 
 

Нашиот процес на преговори многу веројатно ќе биде предмет на уште построги критериуми и мониторинг имајќи ги предвид искуствата на земјите кои во моментот преговараат. 

повеќе

На Македонија и Бугарија им треба дебата која ќе го унапреди историското разбирање без робување на идеологии, митологии и политики.

повеќе

Македонизмот често е мистика и точка на недоразбирање и меѓу Македонците и на Македонците со другите народи во и околу Македонија.

повеќе