Летово ќе има големи промени на Олд Трафорд

Манчестер јунајтед нуди огромна сума за Дибала, преговорите се почнати

Манчестер јунајтед е подготвен да направи голем ремонт во составот, неколку играчи треба да го напуштат клубот, а на нивно место да дојдат нови.

И покрај тоа што наредната сезона нема да игра во Лигата на шампионите, Манчестер јунајтед се надева дека може да ги привлече најголемите фудбалски ѕвезди.
 
Информациите од Италија велат дека Манчестер јунајтед стапиле во контакт со Јувентус за потенцијален трансфер на Пауло Дибала вреден 85 милиони евра.
 
Дибала го немаше посакуваниот статус оваа сезона, па неговата иднина во Јувентус е доведена во прашање, поради тоа клубот со задоволство би инкасирал голема сума на негово заминување.
 
Аргентинецот има само 25 години и е мета на повеќе клубови. 
 

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе

Толку убава, чиста земја, богата со шуми, планини и природни ресурси ја претворивме во Мордор.

повеќе