Премиерлига

Манчестер јунајтед не ја победи ни Астон Вила, Ихеначо е херојот на Лестер (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед одигра само 2-2 против Астон Вила на Олд Трафорд, Ихеначо со гол во 94. минута му донесе победа на Лестер над Евертон. 

Солшер во четвртокот го одмараше првиот тим и со млади играчи настапи во Лига Европа, но тоа не му помогна на Манчестер јунајтед да ја победи Астон Вила.
 
Студен туш на Олд Трафорд се случи уште во 11 минута кога Грејлиш постигна погодок за водство на Астон Вила од 1-0. Манчестер јунајтед израмни пред крајот на првото полувреме со автогол на Хитон.
 
Во 64. минута Линделоф погоди за комплетен пресврт и водство на Манчестер јунајтед од 2-1, но само две минути подоцна Мингс даде гол за Астон Вила за конечни 2-2.
 
Интересно беше на дуелот меѓу Лестер и Евертон кој заврши со победа на домаќините од 2-1.
 
Евертон водеше по првото полувреме со гол на Ришарлисон од 1-0, во вториот дел Вардари изедначи на 1-1 во 68. минута.
 
Кога се очекуваше дека нема да има победник на мечот, Ихеначо даде гол за победа на Лестер од 2-1.

Добро е, во прво време, г. премиер, да го поттикнете Вашиот министер за култура да најде погодна форма да се преобјави книгата „По повод најновиот напад на нашиот јазик“ од Конески, пишува професорот Атанас Вангелов во отворено писмо до премиерот Зоран Заев.

повеќе

Мислам дека Европа нема ни да дозволи полемика за македонскиот јазик затоа што тоа е строго научна работа. Освен нашите политичари-шупелки, никој друг не би посегнал по таа светост.

повеќе

Сега младите сакаат што е можно побрзо да ја напуштат својата земја. Тие веќе не се чувствуваат застапени и го изгубија чувството на припадност.

повеќе