Комплетно заминува од англискиот клуб

Манчестер јунајтед му се заблагодари на Рангник, нема да биде ниту консултант

Ралф Рангник комплетно ќе се посвети на селекторската работа во Австрија, нема да биде консултант во Манчестер јунајтед како што претходно беше најавено.

Иако требаше да остане во улога на консултант во Манчестер јунајтед, сепак тоа нема да се случи, Ралф Рангник комплетно го напушти клубот.
 
Манчестер јунајтед преку официјално соопштение го потврди неговото заминување.
 
„Сакаме да му заблагодариме на Ралф Рангник за неговите напори како привремен тренер во изминатите шест месеци. Тој сега комплетно ќе се фокусира на неговата работа во националниот тим на Австрија и нема да има улога на консултант на Олд Трафорд. Му посакуваме многу среќа во следното поглавје од неговата кариера“, се вели во соопштението на Манчестер јунајтед.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе