Манчестер јунајтед ќе купува од Јувентус во јануари

Информациите од Англија и Италија велат дека Манчестер јунајтед во зимскиот преоден рок ќе го купи Марио Манџукиќ од Јувентус.

Во летниот преоден рок Манчестер јунајтед го продаде Ромелу Лукаку, но не донесе негова замена.
 
Веројатно во Јунајтед тогаш мислеа дека некој од актуелните играчи во составот ќе може да биде централен напаѓач, но во пракса тоа не се покажа. Иако има многу офанзивни фудбалери, Манчестер јунајтед нема класичен шпиц.
 
Марио Манџукиќ не е во плановите на Маурицио Сари до тој степен што не е ни пријавен во составот кој ќе игра во Лигата на шампионите.
 
Хрватот ќе си замине уште во јануари, а се верува дека неговата следна дестинација ќе биде Манчестер јунајтед.
 

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе