По изјавите на играчот дека можно е да замине

Манчестер јунајтед ја затвори вратата, „ѓаволите“ нема да го продадат Пол Погба ниту за 200 милиони евра

Пол Погба можеби има дилеми за својата иднина, но за Манчестер јунајтед се е јасно, Французинот нема да биде продаден ова лето ниту за 200 милиони евра.

Фудбалерот од средниот ред е желба на Зинедин Зидан, кој во Пол Погба гледа последен и клучен дел од новиот проект кој се креира во Реал ова лето.

По дуелот со Челси на стартот од новата сезона во Премиерлигата, Французинот истакна дека има голем знак прашалник за неговата иднина и времето ќе покаже дали ќе заврши во Мадрид.

Сепак, за Манчестер јунајтед нема никакви дилеми, Пол Погба нема шанси да замине сега откако трансфер пазарот во Англија заврши.

„Ѓаволите“ му порачале дека останува, и нема да добие зелено светло за трансфер дури и да пристигне понуда од 200 милиони евра.

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе