Премиерлига

Манчестер јунајтед имаше помал посед ама му даде три на Брајтон, а можеше и барем уште толку (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед скокна на седмото место на табелата откако попладнево пред своите фанови со 3-1 ја доби пресметката со Брајтон, „ѓаволите" иако имаа помал посед на топката, креираа многу повеќе шанси.

Избраниците на Солшер им се вратија на победите во Премиерлигата, попладнево на Олд Трафорд го совладаа Брајтон. Гостите можеби имаа поголем посед, но „ѓаволите“ им дадоатри гола, а можеа барем уште толку.

Резултатот беше отворен во 17. минута, Перира биеше од врвот на шеснаесетникот, топката закачи еден од дефанзивците и заврши во мрежата. Две минути подоцна веќе беше 2-0, Пропер си постигна автогол.

Данг во 64. Минута намали на 2-1 и најави интересен финиш, но Манчестер јунајтед веднаш реагираше, Рашфорд постигна гол во 66. минута и ги реши дилемите околу победникот.

На вториот натпревар од 15 часот во Премиерлигата, Вулверхемптон со 2-1 ја совлада Астон Вила.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе