Ди Марцио тврди

Манчестер јунајтед и Евертон се интересираат за Елмас

Еден од најдобрите италијански фудбалски новинари, Џанлука Ди Марцио тврди дека Манчестер јунајтед и Евертон се интересираат за Елиф Елмас. 

Македонскиот фудбалер, Елиф Елмас би можел да се пресели во Премиерлигата пред крајот на летниот преоден рок.
 
Манчестер јунајтед и Евертон се интересираат за Македонецот и за Лозано од Наполи.
 
Според Ди Марцио, Наполи би ги продал, но само доколку пристигне богата понуда.
 
Наполи во последно време значително почна да се засилува, па се верува дека во финишот од преодниот рок може некој и да продаде доколку пристигне соодветна понуда.

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе