На ред се бонусите и деталите

Манчестер јунајтед и Барселона ја договориле фиксната сума од трансферот на Де Јонг

Неколку извори пренесуваат дека Манчестер јунајтед и Барселона постигнале договор за трансфер на Френки де Јонг вреден 65 милиони евра, сега треба да се испеглаат бонусите и деталите.

„Ѓаволите“ се блиску до ангажман на Френки де Јонг, голем број извори пренесуваат дека паднал договор за трансфер вреден 65 милиони евра.

Манчестер јунајтед и Барселона сега треба да ги дефинираат и бонусите, се верува дека клубот од Олд Трафорд ќе одвои уште 15 милиони евра во бонуси и целосната вредноста на зделката ќе се искачи на 80 милиони евра.

Треба да се испеглаат и деталите, но преговорите бележат позитивен прогрес и наскоро се очекува двата клуба да си подадат рака.

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе