Наместо фаул за Астон Вила, пенал за Манчестер јунајтед

Манчестер јунајтед го сруши рекордот во добиени пенали, овој пат Фернандеш доби „подарок“ (ВИДЕО)

Бруно Фернандеш доби контроверзен пенал за Манчестер јунајтед против Астин Вила, тимот на Солшер урна рекорд во Премиерлигата. 

Во 27. минута Бруно Фернандеш го згазна бекот на Астон Вила, Езри Конса а судијата покажа на белата точка за Манчестер јунајтед, ниту ВАР не ја промени одлуката.
 
Фернандеш го реализираше подарокот и му донесе водство на Манчестер јунајтед од 1-0.
 
Ова беше вкупно 13. пенал за Манчестер јунајтед оваа сезона, ниту еден тим нема добиено повеќе пенали во една сезона во Премиерлигата досега.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе