Играчот на ум има само преселба на „Стемфорд Бриџ“

Манчестер јунајтед го моли да не избрзува со трансфер, но Челси е пред ангажман на Мало Густо

Челси ќе ја добие битката со Манчестер јунајтед за потписот на Мало Густо, десниот бек на Лион на ум има само преселба на „Стемфорд Бриџ".

19 годишниот Мало Густо со своите добри настапи во Лион го привлече вниманието на многу клубови а Челси реши овој месец да превземе конкретни чекори и достави понуда вредна околу 20 милиони евра, која сепак веднаш беше одбиена.

Манчестер јунајтед исто така го има Мало Густо во својот бележник, „ѓаволите“ стапиле во контакт со играчот и го замолиле да не избрзува со трансфер.

Сепак, последните информации велат дека десниот бек на ум има само преселба на „Стемфорд Бриџ“ и се очекува да стане ново засилување на „сините“ во зделка вредна околу 30-40 милиони евра.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе