Клубот соопшти

Манчестер јунајтед го исфрли Роналдо од составот за дуелот со Челси

Кристијано Роналдо нема да биде дел од дербито со Челси во сабота, Манчестер јунајтед го исфрли од тимот поради неговиот револт на мечот со Тотнем со што покажа непочитување кон тимот. 

Кристијано Роналдо предвреме го напушти теренот откако не влезе во игра на мечот со Тотнем, а порано ја напуштил и соблекувалната на Олд Трафорд, не ја прославил победата со соиграчите.
 
Манчестер јунајтед реши да го суспендира Роналдо за мечот со Челси и тој нема да биде во тимот за саботното дерби.
 
„Кристијано нема да биде дел од тимот на Манчестер јунајтед за саботниот дуел против Челси. Останатите играчи се комплетно фокусирани на подготовките за тој меч“, стои во соопштението на Манчестер јунајтед.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе