ФА Куп

Манчестер јунајтед го исфрли Ливерпул од ФА Купот (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со 3-2 го победи Ливерпул во меч од ФА Купот, Бруно Фернандеш го постигна победничкиот гол на натпреварот. 

Бруно Фернандеш по мечот трпеше критики дека не постигнува голови против најдобрите екипи, Португалецот денеска на најдобар можен начин одговори.
 
Со погодок од слободен удар во 78. минута Бруно Фернандеш му донесе победа на Манчестер јунајтед од 3-2.
 
Мечот почна добро за Ливерпул, Салах донесе водство во 18. минута, но само осум минути подоцна Гринвуд реализираше за 1-1.
 
По три минути игра во второто полувреме Рашфорд погоди за пресврт и водство на Манчестер јунајтед од 2-1, но Салах со свој нов гол во 58. минута изедначи на 2-2.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе