Македонија на Европско првенство

Македонските фудбалери слетаа во Букурешт, почнува финалниот дел од подготовките за ЕП (ФОТО)

Македонската фудбалска експедиција веќе е во Букурешт каде од недела ќе го почнеме настапот на Европското првенство со дуелот против Австрија. 

Фото: ФФМ
Македонија одбројува ситно до историскиот настап на фудбалската репрезентација на едно големо натпреварување.
 
Фудбалерите од денеска се во Букурешт каде во наредните денови треба да ја скројат тактиката за мечот против Австрија кој се игра во недела со почеток од 18 часот.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Легенда под Главна слика

Фото: ФФМ

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе