Квалификации за СП 2022

Македонските фудбалери се подготвени за битката против Ерменија, само победа е опција (ФОТО)

Македонската фудбалска репрезентација го одработе последниот тренинг на стадионот „Вазген Саргсјан“ на кој утре од 18 часот ќе го игра мечот против Еременија.

 

Македонија има мали шанси за бараж, но тие се уште постојат, судбината не зависи од нас, чекаме кикс и на Романија, но за да се радуваме на лош резултат на Романците потребно е успешно да си ја завршиме нашата работа, а тоа е да ги победиме Ерменија и Исланд.

Ерменците се противник против кој играме лошо на нивен терен, но момците на Благоја Милевски веруваат во триумф во Ереван кој ќе не остави во игра за второто место до последното коло од квалификациите.

Атмосферата меѓу фудбалерите на дешениот последен тренинг беше одлична, тие се подготвени за битката со домаќинот која нема да биде лесна.

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе