ЕВРО 2020

Македонските фудбалери го имаа првиот тренинг во Амстердам (ФОТО)

Фудбалската репрезентација во некомплетен состав го одржа денешниот тренинг во Амстердам, поштеда добија играчите кои одиграа по 90 минути на мечот со Украина. 

Македонската фудбалска експедиција денеска од Букурешт се пресели во Амстердам каде во понеделник против Холандија ќе го одигра последниот натпревар на Европското првенство.
 
Ангеловски им даде одмор на оние играчи кои го одиграа целиот натпревар против Украина, останатите го одржаа редовниот тренинг.
 
По вчерашниот меч со Украина, Македонија ги загуби шансите за пласман во осминафиналето, мечот со Холандија ќе биде за гордост и за крај на настапот со убав впечаток.
 
 
 
 
 
 
 

Стратешко партнерство на македонската влада со Зока енерџи солушнс, компанија регистрирана за обработка и отстранување на опасен отпад, не е правилен начин за решавање на проблемот во мала држава како Македонија.

повеќе

Цивилизацијата би можела да се дефинира како глутница која има рационална потреба да ги легитимира и образложи своите колежи, грабежи и узурпации.

повеќе

„Сакајќи ја Америка и должејќи ѝ ја првата верност нејзе, ние ќе бидеме безвредни синови и ќерки на Америка ако немаме љубов во нашите срца за почвата што нè хранеше во нашето детство, за јазикот што го зборуваме и што го немаме заборавено...“

повеќе