Лига на нации

Македонските фудбалери ги почнаа подготовките за мечевите со Грузија и Бугарија (ФОТО)

Македонската фудбалска репрезентација од денеска се подготвува за престојните два меча од Лигата на нации против Грузија и Бугарија. 

Фото: ФФМ
 
Селекторот Благоја Милевски денеска ги построи повиканите фудбалери пред кои се два нови предизвици, дуелот во Тбилиси против Грузија на 23. септември и мечот со Бугарија во Скопје на 26. септември.
 
 
 
 

Легенда под Главна слика

Фото: ФФМ

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе