Лига на нации

Македонските фудбалери ги почнаа подготовките за мечевите со Грузија и Бугарија (ФОТО)

Македонската фудбалска репрезентација од денеска се подготвува за престојните два меча од Лигата на нации против Грузија и Бугарија. 

Фото: ФФМ
 
Селекторот Благоја Милевски денеска ги построи повиканите фудбалери пред кои се два нови предизвици, дуелот во Тбилиси против Грузија на 23. септември и мечот со Бугарија во Скопје на 26. септември.
 
 
 
 

Легенда под Главна слика

Фото: ФФМ

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе