ФИФА ранг листа

Македонија скокна за три места на најновата ФИФА ранг листа

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше за три позиции на последната ФИФА ранг листа, сега сме на 68. место.

Победата над Летонија и ремито на гостувањето кај Словенија ни донесоа напредок на најновата ФИФА ранг листа.
 
Сега сме на 68. позиција, што е подобро за три места во однос на претходниот месец.
 
Белгија останува на првата позиција, а меѓу најдобрите десет се и Франција, Бразил, Англија, Хрватска, Португалија, Швајцарија, Шпанија и Данска.
 

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе

Сега, додека балканскиве политичари ќе шетаат низ духовноста како волови во свила - каде им се врвните интелектуалци што би внеле елеганција во совладување на споровите?

повеќе