ФИФА ранг листа

Македонија падна за едно место на најновата ФИФА ранг листа

Македонската фудбалска репрезентација по поразите од Грузија и Бугарија во Лигата на нации, има пад за една позиција на ФИФА ранг листата. 

Македонија сега е на 65. место, пред нас се селекциите на Исланд, Словенија и Јамајка, зад нас Албанија, Јужна Африка и Ирак.
 
 
На првото место останува Бразил, а во топ десет се уште селекциите на Белгија, Аргентина, Франција, Англија, Италија, Шпанија, Холандија, Португалија и Данска.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе