Лига на нации

Македонија остана во четвртиот шешир за ждрепката за ЕУРО 2024

Македонската фудбалска репрезентација остана во четвртиот шешир за ждрепката за ЕУРО 2024 откако Грција не дозволи изненадување во Атанина и ја совлада селекцијата на Северна Ирска со 3-1. 

Косово го уништи Кипар со 5-1 и ја помина Македонија на листата, па потребно ни беше Грција да не загуби од Северна Ирска, тоа и се случи.
 
Грците со 3-1 ја победија Северна Ирска и Македонија како последна во четвртиот шешир ќе ја чека ждрепката за ЕУРО 2024 која ќе се случи на 9. октомври.
 
Познати се сите шест шешири, во нашиот се уште и Грузија, Грција, Турција, Казахстан, Луксембург, Азербејџан, Косово, Бугарија и Фарски Острови. Тоа значи дека ниту една од овие селекции нема да ни биде противник.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе