Лига на нации

Македонија нема да биде домаќин на финале во Лигата на нации, на гостински терен ќе бркаме пласман за ЕП

Македонската фудбалска репрезентација нема да биде домаќин доколку се пласира во финалето од Лигата на нации. 

Денеска се одржа ждрепката за натпреварите од Лигата на нации, Македонија ќе треба на гостински терен да го игра финалето доколку дојде до него.
 
Нашата репрезентација најпрво ќе треба да го помине Косово, тој натпревар го играме на домашен терен на 26. март.
 
Втората полуфинална двојка е Грузија и Белорусија. Победникот од овој натпревар ќе биде домаќин на Македонија или Косово во финалето од Лига Д.
 
Лига Д
 
Полуфинале 26. март
Македонија - Косово
Грузија - Белорусија
 
Финале 31. март
Грузија/Белорусија - Македонија/Косово
 

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе