Не можеше потешко

Македонија ќе игра против Италија во полуфиналето од баражот за СП 2022

Македонската фудбалска репрезентација немаше среќа во ждрепката за баражот за СП, ќе гостуваме кај Италија, а ако ја поминеме ќе играме со победникот од дуелот меѓу Португалија и Турција. 

Македонија ќе треба да го помине Европскиот шампион за да се пласира во финалето од баражот, а таму ќе го има подобриот од дуелот меѓу Португалија и Турција.

Победникот од дуелот меѓу Португалија и Турција ќе биде домаќин во финалето на победникот од полуфиналето меѓу Италија и Македонија.

Група А

Шкотска - Украина

Велс - Австрија

Група Б

Русија - Полска

Шведска - Чешка

Група Ц

Италија - Македонија

Португалија - Турција

Полуфиналните натпревари ќе се играат на 24. март 2022, финалињата се на 29. март.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе