Џенова

Мајсторски лоб на Пандев, идеален почеток на новата сезона! (ВИДЕО)

Горан Пандев со прекрасен лоб удар донесе водство на Џенова од 2-0 против Кротоне. 

Пандев го стартуваше мечот за Џенова против Кротоне и во десетата минута направи магичен потег. Излезе сам пред голот на Кротоне и мајсторски го лобуваше голманот Кордаз за водство на неговиот тим од 2-0. Македонецот учествуваше и во акцијата за првиот погодок.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе