Ла Лига

Мајсторија на Левандовски за победа против Мајорка и прво место на табелата (ВИДЕО)

Барселона привремено се искачи на првото место на табелата откако вечерва со 0-1 славеше на гостувањето кај Мајорка, трите бода ги обезбеди Роберт Левандовски.

Барселона не одигра брилијантно на гостувањето кај Мајорка но си замина со три бода благодарејќи на мајсторијата на Роберт Левандовски.

Во 20. минута од натпреварот, напаѓачот прими топка, си направи простор и прецизно пласираше за 0-1.

Мајорка имаше убава шанса за изедначување, Коста биеше од пет метри, но Тер Штеген не дозволи да биде совладан.

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе