Ла Лига

Мајсторија на Иско од слободен удар, Реал и со втор тим пресилен за Малага (ВИДЕО)

Зинедин Зидан не ја менува тактиката која минатата сезона му донесе двојна титула, Французинот со втор тим играше против Малага но и тоа беше доволно за три бода

Зинедин Зидан продолжи со стариот добар рецепт, Кристијано Роналдо доби одмор, а за гостувањето кај Малага поштедени беа и Герет Бејл, Лука Модриќ и Рафаел Варан. Тони Крос и Марсело останаа на клупата за резерви но и покрај тоа Реал немаше никакви проблеми кај фенерџијата и славеше со 1-2.

Резултатот беше отворен во 29. минута, Иско од слободен удар биеше мајсторски за 0-1. На 0-2 зголеми Касемиро во 63. минута. Бразилецот најпрво го сопре нападот на домаќините, а потоа се најде во противничкиот шеснаесетник за да финишира една одлична акција на Бензема и Иско.

Во последните мигови од средбата, Малага само стигна до почесен гол преку Ролан.

Плукајќи врз музикантите, незнаејќи одработувате за други интереси поведени од разбирливата емотивна нетрпеливост која ја прават криминалците од двете страни.

повеќе

Каков и да биде резултатот од предвидениот референдум за името во септември или во октомври, тој не дава гаранција за обезбедување двотретинско мнозинство во Собранието за промена на Уставот.

повеќе

Тесла преку проектот Варденклиф покажал дека енергетските ресурси се неограничени.

повеќе