Премиерлига

Мајсторија на Хаверц за победа на Челси (ВИДЕО)

Челси со 1-0 го победи Њукасл, а херој за сините беше Кај Хаверц кој постигна гол во 89. минута од натпреварот. 

Натпреварот не изобилуваше со шанси, а во нападот на Челси расположен беше само Хаверц кој на крајот и го реши мечот.
 
Единствената шанса пред да биде даден голот ја имаше тој. Клучниот момент се случи во 89. минута, кога по прекрасна асистенција од Жоржињо, Хаверц најпрво мајсторски ја смири топката, а потоа пласираше за водство и победа од 1-0.
 
Хаверц потоа имаше уште една голема шанса, но ја погоди пречката.
 
Лидс конечно победи откако со 2-1 го совлада Норич. Евертон загуби на свој терен од Вулвс со 1-0, Вест Хем со 2-1 беше подобар од Астон Вила, Ватфорд со истиот резултат славеше кај Саутемптон.
 

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе