Во стилот на Роналдињо

Мајсторија на Барди, гол од слободен удар под живиот ѕид (ВИДЕО)

Енис Барди постигна мајсторски гол од слободен удар за Леванте на гостувањето кај Ваљадолид во меч од Купот на Шпанија. 

Барди штотуку се врати од повредата и веднаш почна да блеска. Погледнете го неговиот прекрасен погодок од слободен удар:

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе